تدبیر جهاد کشاورزی برای کاهش صف های نان

در روزهای اخیر شاهد تشکیل دوباره صف های طولانی در مقابل نانوایی ها بوده ایم که بازرسی جهاد کشاورزی برای حل این مشکل ساعات پخت برخی نانوایی ها مشهد را افزایش داده است. موج خراسان: رئیس اداره نظارت وبازرسی جهادکشاورزی مشهد در نشست خبری هفته جهادکشاورزی گفت: ۶۰ واحد نانوایی در مشهد  برای پخت از ساعت

کد خبر : 4303
تاریخ انتشار : پنجشنبه 26 خرداد 1401 - 7:48

در روزهای اخیر شاهد تشکیل دوباره صف های طولانی در مقابل نانوایی ها بوده ایم که بازرسی جهاد کشاورزی برای حل این مشکل ساعات پخت برخی نانوایی ها مشهد را افزایش داده است.

موج خراسان:

رئیس اداره نظارت وبازرسی جهادکشاورزی مشهد در نشست خبری هفته جهادکشاورزی گفت: ۶۰ واحد نانوایی در مشهد  برای پخت از ساعت ۵ صبح تا ۱۲ شب متعهد شده اند، که برای آنان سهمیه تشویقی آرد لحاظ شده است.

اکبر نصری سرآسیاگفت: همچنین بازرسی ها از نانوایی ها و مراکز مر بوط به توزیع آرد افزایش پیدا کرده است که در جریان این بازرسی ها از ۲ هزارو ۵۷۰ واحد نگهداری و توزیع آرد در استان، ۶۳۶ فرم تخلف ثبت کرده اند.

او گفت: ۲۱۰ فقره از این تعداد بابت کم فروشی، ۱۳۶ فقره مربوط به گران فروشی و سایر تخلفات شامل عرضه آرد خارج از شبکه توزیع بود که ارزش ریالی مبلغ جریمه‌ها به صورت تجمیعی به بیش از ۴۴ میلیارد ریال رسیده است.

طرح‌های تشویقی و تنبیهی برای نانوایی‌ها

رئیس اداره نظارت وبازرسی جهادکشاورزی مشهد گفت:  طرح‌های تنبیهی و تشویقی برای ۲ هزارو ۳۱۹ نانوایی سطح شهر مشهد در نظر گرفته شده است.  با اجرای طرح برکت ۲  کارگروهی تشکیل شد تا نظارت ها بر نانوایی ها افزایش پیدا کند.

نصری سرآسیاگفت: پلمب، قطع سهمیه و لغو پروانه جزء مجازات‌هایی است که برای نانوایی‌های متخلف درنظر گرفته شده است. ازسوی دیگر، برنامه ریزی‌ها صرفا ماهیت تنبیهی ندارد و افزایش سهمیه آرد برای نانوایی ها که ساعات پخت بیشتری دارند در نظر گرفته شده است.

او گفت:  تعدادی کلاس آموزشی در زمینه اجرای طرح  نصب کارت خوان‌های هوشمند در نانوایی‌های مشهد در حال برگزاری است  تا واحد‌های عرضه نان در خراسان رضوی به زودی با دستگاه‌های کارت خوان جدید، خدمات دهی کنند. بانک سپه، بانک پشتیبان این دستگاه‌ها انتخاب شده است، اما برای تعیین زمان دقیق اجرای طرح، باید منتظر اعلام ستاد آردو نان باشیم.

برچسب ها :

ناموجود