دستور رئیس جمهور برای عقب‌نشینی دستگاه‌های دولتی از ساحل

رئیس جمهور عصر امروز در دیدار با اقشار مختلف مردم گیلان گفت: هیچ دستگاه دولتی حق ندارد ساحل را اشغال کند و باید به میزان قانونی یعنی ۶۰ متر به نفع مردم عقب نشینی و ساحل را آزاد کند. موج خراسان: حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی، عصر (جمعه ۸ بهمن ماه) در پانزدهمین سفر استانی

کد خبر : 3409
تاریخ انتشار : شنبه 9 بهمن 1400 - 5:45

رئیس جمهور عصر امروز در دیدار با اقشار مختلف مردم گیلان گفت: هیچ دستگاه دولتی حق ندارد ساحل را اشغال کند و باید به میزان قانونی یعنی ۶۰ متر به نفع مردم عقب نشینی و ساحل را آزاد کند.

موج خراسان:

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی، عصر (جمعه ۸ بهمن ماه) در پانزدهمین سفر استانی دولت سیزدهم، با اقشار مختلف مردم استان گیلان در محل سالن شهدای ناجا رشت دیدار و گفت‌وگو کرد.

نخبگان، ورزشکاران، خانواده شهدا و ایثارگران و علما و روحانیون از جمله اقشار شرکت کننده در این دیدار حضور داشتند.

گیلان، استانی با افتخارات فراوان

رئیس جمهور در این دیدار گفت: گیلان افتخارات بسیاری دارد، از چهره‌های برجسته و نامدار که نه فقط برای استان بلکه آثار و برکات آن‌ها برای ایران و جهان اسلامی قابل مشاهده است.

میرزا کوچک جنگلی، آیت الله بهجت فومنی، محمدی گیلانی و دیگر بزرگان و سرداران این دیار و ۸ هزار شهید استان گیلان، خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و آزادگان و شهدای مدافع حرم که افتخار این استان هستند.

نیروی انسانی کارآمد سرمایه اصلی گیلان

سید ابراهیم رئیسی گفت: گیلان استانی است که نیروی انسانی کارآمد از سرمایه‌های ارزشمند آن است که می‌تواند منشأ تحول باشد.

گیلان سرمایه‌های مادی و معادن و ذخائر و صنایع فراوانی مانند جنگل، دریا و ظرفیت‌های بسیاری دارد که می‌تواند احیا شود و برای رفع مشکلات استان به کار گرفته شوند.

استان گیلان در پیوستن به شانگهای، اکو و اتحادیه اوراسیا و همه پیمان‌های منطقه‌ای می‌تواند محور قرار بگیرد، ولی در ابتدا باید منطقه را بشناسیم و مورد بهره برداری قرار دهیم.

به گفته رئیس جمهور منطقه آزاد در ابتدا برای صادرات و تولید ایجاد شد نه گردشگری و باید جایگاه اشتغال با محوریت تولید و صادرات برای گیلان و کشور باشد.

دیدار اقشار مختلف مردم گیلان با رئیس جمهور

زیرساخت‌های استان گیلان باید تقویت شود

حجت الاسلام رئیسی درباره توسعه پایدار اقتصادی و اشتغال جوانان گفت: باید کارگروهی تشکیل شود تا کارخانه‌های نیمه تعطیل و تعطیل شناسایی و مشکلاتشان رفع شود چرا که رفع مشکل کارخانه‌های ساخته شده آسانتر از ساخت کارخانه است.

او همچنین بر تسریع حل مشکل کارخانه پوشش رشت تأکید کرد.

رودخانه‌های زرجوب و گوهررود باید احیا شوند

رئیس جمهور به مشکل آلودگی رودخانه‌های زرجوب و گوهررود رشت اشاره کرد و گفت: این ۲ رودخانه باید مانند اسمشان زر و گوهر باشند و از فضای اطراف آن‌ها برای گردشگری استفاده شود.

همین فردا کارگروهی برای رفع کامل مشکل رودخانه‌های زرجوب و گوهررود رشت و احیای تالاب تشکیل شود و مردم هم در این کار مشارکت کنند.

 دیدار رئیس جمهور با اقشار مختلف مردم گیلان

گیلان، قطب کشاورزی کشور

رئیسی گیلان را قطب کشاورزی کشور دانست و گفت: باید موانع آن برطرف شود و کارها باید علم پایه دنبال شود و ارتباط بین دانشگاه، کار و صنعت و ارتباط با نخبگان باید در کشور و این استان حفظ شود.

برای این قبیل کارها افراد مجرب و تحصیلکردگان می توانند سرمایه بزرگ برای کشور و دولت باشند.

هیچ دستگاه دولتی حق ندارد ساحل را اشغال کند

او با اشاره به موضوع آزادسازی سواحل گفت: هیچ دستگاه دولتی حق ندارد ساحل را اشغال کند و باید به میزان قانونی یعنی 60 متر به نفع مردم عقب نشینی و ساحل را آزاد کند.

هیچ دستگاه دولتی حق ندارد ساحل را اشغال کند

چای گیلان بی نظیر است

رئیس جمهور در ادامه به سفر هفته گذشته اش به روسیه اشاره کرد و از اشتیاق روس ها در این سفر برای خرید محصولات کشاورزی گیلان خبر داد.

رئیسی همچنین چای گیلان را بی نظیر دانست و گفت: اگر کسی چای گیلان را بنوشد، محال است چای دیگری استفاده کند.

چای گیلان در داخل کشور خوب شناخته نشده است ولی در خارج از کشور طرفداران زیادی دارد.

چای گیلان بی نظیر است

چای‌های سنواتی در انبارها ذخیره شده و دیگر مصرف انسانی ندارد در حالی که می توانست با بسته بندی و نگهداری درست قابل فروش و صادرات باشد، البته کارهایی در این زمینه شروع شده که در حوزه امنیت غذایی مورد توجه است.

طرح تحول صنعتی، کشاورزی، تولید و اشتغال به نفع مردم

سید ابراهیم رئیسی با اشاره به طرح تحول صنعتی، کشاورزی، تولید و اشتغال گفت: مدیرانی که در این حوزه کار می‌کنند باید کارآمد باشند و وضعیت موجود را مدیریت کنند و شرایط را به نفع مردم و مطابق فرمایشات رهبر در بیانیه گام دوم انقلاب تغییر دهند.

توسعه اقتصاد گردشگری گیلان

او بر حمایت از بخش گردشگری و فرهنگی در گیلان تأکید کرد و گفت: گسترش اقتصاد گردشگری گیلان باید با استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی این استان انجام شود.

لزوم عزم و نقش آفرینی همگانی برای تحقق گام دوم انقلاب

رئیس جمهور نقش آفرینی همه دستگاه ها، نیرو‌های بسیجی، سپاه، فرهیختگان و دولتمردان در اجرای بیانیه گام دوم انقلاب را یادآور شد و گفت: باید از مشکلات زندگی مردم گره گشایی شود.

 دیدار رئیس جمهور با اقشار مختلف مردم گیلان

 

 

برچسب ها :

ناموجود