ایران به دنبال توافق پایدار در مذاکره است

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ایران به دنبال توافق پایدار و قابل اتکا در وین است و مسیر اخذ تضامین مهم است. موج خراسان: سعید خطیب زاده در نشست خبری گفت: پیشرفت گفت‌وگوها در مسیر درستی است. همه اطراف مذاکرات وین پذیرفتند که خروج غیر قانونی آمریکا از برجام نباید تکرار شود، آمریکا چه در

کد خبر : 3381
تاریخ انتشار : سه شنبه 5 بهمن 1400 - 4:37

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ایران به دنبال توافق پایدار و قابل اتکا در وین است و مسیر اخذ تضامین مهم است.

موج خراسان:

سعید خطیب زاده در نشست خبری گفت: پیشرفت گفت‌وگوها در مسیر درستی است. همه اطراف مذاکرات وین پذیرفتند که خروج غیر قانونی آمریکا از برجام نباید تکرار شود، آمریکا چه در دوران ترامپ و چه پسا ترامپ پیشنهاد مذاکره مستقیم با ایران را مطرح کرده است.

به گفته سخنگوی وزارت خارجه ایده های اجرایی در وین ارائه کردیم و این ایده ها امکان گفت‌وگوها در حوزه تضامین فراهم آورده است. ایران به دنبال توافق پایدار و قابل اتکا در وین است و مسیر اخذ تضامین مهم است. یکی از دلایل کندی ما در وین آماده نبودن طرف های غربی در خصوص برخی از پیشنهادات عملی ماست.

مفهوم «توافق موقت» را اولین بار «جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی آمریکا پیش از آغاز مذاکرات لغو تحریم‌ها (۸ آذر) رسانه‌ای کرد و از همان زمان هم با مخالفت سرسخت مقامات ایرانی روبه‌رو شد.نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل اعلام کرده بود که تهران خواهان توافق موقت نیست.

برخی از رسانه‌های غربی مدعی شده‌اند که روسیه در جریان سفر حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی به این کشور و دیدار با ولادیمیر پوتین در مورد مذاکرات هسته‌ای پیشنهاد توافق موقت را به ایران داده است.

کاظم جلالی سفیر ایران در روسیه هم در واکنش به این موضوع گفته که این ادعا مطلقا غلط و دروغ است و این نشان می دهد که آنها در جریان مذاکرات نیستند و در حال دروغ پراکنی در این ارتباط هستند.

برچسب ها :

ناموجود