مداحی، موسیقیِ پاپ نیست

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند نوآوری در مداحی نباید به هنجارشکنی و تغییر هویت مداحی منجر شود؛ چرا که مداحی موسیقیِ پاپ نیست. موج خراسان: رهبر انقلاب  در سالروز ولادت حضرت زهرا سلام‌الله علیها با جمعی از مداحان اهل بیت علیهم‌السلام دیدار کردند. ایشان در این دیدار خطاب به مداحان تاکید کردند: «مراقب باشید، جذب جوانان

کد خبر : 3374
تاریخ انتشار : دوشنبه 4 بهمن 1400 - 5:24

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند نوآوری در مداحی نباید به هنجارشکنی و تغییر هویت مداحی منجر شود؛ چرا که مداحی موسیقیِ پاپ نیست.

موج خراسان:

رهبر انقلاب  در سالروز ولادت حضرت زهرا سلام‌الله علیها با جمعی از مداحان اهل بیت علیهم‌السلام دیدار کردند.

ایشان در این دیدار خطاب به مداحان تاکید کردند: «مراقب باشید، جذب جوانان به هر قیمتی نباشد و اینگونه نشود که برای جذب جوان، از برخی آهنگ‌ها و نواهای نامناسب استفاده شود. باید مراقبت شود تا ترکیب مداحی و حقیقت و هویت آن از بین نرود.»

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای سال گذشته نیز در دیدار تصویری با مداحان توصیه کردند از همه ابزارهای هنری مثل صدای خوش، نغمه‌سازی خوش و نغمه‌پردازی خوب باید در مداحی استفاده کرد لکن قالب مداحی باید حفظ شود و از چیزهایی که بیرون از این قالب است باید اجتناب کرد.

رهبر انقلاب همچنین در دیدار امروز ضمن تبریک سالروز میلاد حضرت فاطمه‌زهرا سلام‌الله‌علیها و سالروز ولادت امام خمینی (رض) فرمودند: خدماتی که در دوران شیوع بیماری کرونا بدون مزد و منت ارائه شد، برگرفته از الگوی فاطمی است.

برچسب ها :

ناموجود