غوغای تست مثبت کرونای دانش آموزان مشهدی

از ابتدای مهرماه تاکنون آزمایش کرونای بیش از هزار و ۵۳۰ نفر از دانش‌آموزان خراسان رضوی در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد مثبت شده است. به گزارش موج خراسان، محمد احمدیان مدیر گروه سلامت جمعیت، خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: ۸۶۰ مورد از این دانش آموزان تست پی. سی. آر

کد خبر : 3221
تاریخ انتشار : دوشنبه 22 آذر 1400 - 9:20

از ابتدای مهرماه تاکنون آزمایش کرونای بیش از هزار و ۵۳۰ نفر از دانش‌آموزان خراسان رضوی در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد مثبت شده است.

به گزارش موج خراسان، محمد احمدیان مدیر گروه سلامت جمعیت، خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: ۸۶۰ مورد از این دانش آموزان تست پی. سی. آر مثبت داشته اند و بقیه نیز تست رپید یا آزمایش سریع آنان مثبت شده است.

وی گفت: دانش‌آموزان گروه ۱۲ تا ۱۷ سال و گروه سنی زیر ۱۲ سال از گروه‌های آسیب پذیر به لحاظ ابتلا به کرونا هستند، لذا کلیه مراقبت‌های سلامت در رابطه با بیماری کووید ۱۹ در برنامه مشترک آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی مشهد دیده شده است.

مدیر گروه سلامت جمعیت، خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بدین ترتیب از ورود دانش‌آموزان با علائم مشکوک به کرونا در بدو ورود به مدرسه جلوگیری به عمل آمده و این افراد به مراکز منتخب کرونا ارجاع داده می‌شوند تا از آن‌ها تست کرونا گرفته شود.

احمدیان رهگیری دانش‌آموزان با علائم مشکوک کرونا را با اهمیت دانست و گفت: تیم‌های رهگیری به مدارس اعزام می‌شود و اگر اقدامات رهگیری با همکاری مدیر مدسه و همراهی اولیا به صورت شفاف انجام شود، آنان همکلاسی‌های خود را آلوده نخواهند کرد.

وی گفت: در حال حاضر ۸۸ درصد از دانش‌آموزان خراسان رضوی، دز اول واکسن خود را دریافت کرده‌اند و ۶۲ درصد نیز دز دومشان را تزریق کرده‌اند.

برچسب ها :

ناموجود