واکنش یک عضو شورا به پاداش‌های میلیونی در شهرداری مشهد

عضو کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی  شهر مشهد درخصوص لیست منتشر شده از پاداش‌های چند میلیونی در یکی از معاونت‌های شهرداری مشهد گفت: مبالغ پاداش پیشنهادی است و شهردار یا معاون مربوطه آن را تایید می‌کند و سقفی برای آن تعریف نشده است‌. موج خراسان: مجید طهوریان عسگری  در مورد لیست منتشر شده

کد خبر : 3139
تاریخ انتشار : دوشنبه 8 آذر 1400 - 5:38

عضو کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی  شهر مشهد درخصوص لیست منتشر شده از پاداش‌های چند میلیونی در یکی از معاونت‌های شهرداری مشهد گفت: مبالغ پاداش پیشنهادی است و شهردار یا معاون مربوطه آن را تایید می‌کند و سقفی برای آن تعریف نشده است‌.

موج خراسان:

مجید طهوریان عسگری  در مورد لیست منتشر شده در فضای مجازی از اعطای پاداش‌های چند میلیونی در یکی از معاونت‌های شهرداری مشهد در دوره گذشته بیان کرد: معمولا در مجموعه شهرداری روالی وجود دارد که بعد از یکسری اتفاقات یا رویدادهای مناسبتی برای پاسداشت خدمات ویژه کارکنانی که منشا ارائه خدماتی شده‌اند، مدیر مجموعه درخواست تقدیر و تشکر از آن همکاران را ارائه می‌نماید.

واکنش یک عضو شورا به پاداش‌های میلیونی در شهرداری مشهد

وی ادامه داد: لیست پاداش منتشر شده مذکور نیز مربوط به دوره پنجم مدیریت شهری مشهد و به مناسبت ایام به دهه کرامت و ولایت در آن زمان است. در واقع این پاداش برای جمعی از همکاران حوزه فرهنگی شهرداری در نظر گرفته شده که البته اعطای این پاداش‌ها در معاونت‌های مختلف شهرداری امری مسبوق به سابقه است و مختص به یک معاونت خاص نیست.

عضو کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی  شهر مشهد گفت: با توجه به اینکه شرایط اقتصادی این روزهای کشور مساعد نیست و همچنین با عنایت به اینکه حقوق خیلی از همکاران مستقر در بخش‌های مختلف معاونت فرهنگی شهرداری مشهد حقوقشان دیر پرداخت می‌شود یا میزان آن پایین است، به نظر می‌رسد اعطای این پاداش‌ها مطلوب و مبارک نیست. چنین موضوعی مورد تایید ما هم نیست.

وی ابراز امیدواری کرد، اگر قرار است عدالت اجتماعی نهادینه شود، لازم است این رویه‌ها برای همه یکسان باشد و تنها جمع خاصی از مدیران از چنین مزایایی بهره‌مند نشوند.

طهوریان عسگری اضافه کرد: امید است این رویه اصلاح شود و در آینده همه همکاران بتوانند از این رفاهیات استفاده کنند.

وی با اشاره به اهرم‌های نظارتی شورا برای جلوگیری از بروز چنین اتفاقاتی عنوان کرد: باید در نظر داشت حمایت از فعالیت‌ها و خدمات همکاران در شهرداری وظیفه شوراست. ما نمی‌توانیم تلاش‌های همکارانمان را نادید بگیریم. بخشی از گرامیداشت تلاش آنان هم اعطای همین رفاهیات است اما باید به هر شکل شرایط فعلی جامعه و لزوم پیاده‌سازی   عدالت بین تمام همکاران را مد نظر قرار داد.

عضو کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی  شهر مشهد اضافه کرد: این موضوع برای شورا از تولیت برخوردار است. در واقع اگر قرار است پاداشی به کسی اعطا شود، باید برای همه این امتیاز در نظر گرفته شود. البته نباید از یاد برد که شرایط اقتصادی کشور  به گونه‌ای است که لازم است در مسیر صرفه و صلاح حرکت کرده و هزینه‌های زیادی را به مجموعه شهرداری تحمیل نکنیم. در حال حاضر وضعیت شهرداری به گونه‌ای است که نیاز دارد بیشتر   تلاش شود تا هزینه‌ها نامطلوب نباشد.

روز گذشته در فضای مجازی لیستی منتشر شد که براساس آن در یکی از معاونت‌های شهرداری مشهد از هفت تا ۲۰ میلیون تومان پاداش به تعدادی از کارکنان شهرداری مشهد برای اقدامات انجام شده در دهه کرامت اعطا شده بود.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.