افزایش ۱۱ درصدی مصرف گاز در خراسان رضوی

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: مصرف گاز در هفته آخر آبان ماه امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۱۱ درصد افزایش یافته است.   به گزارش موج خراسان، حسن افتخاری مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: مصرف گاز در خراسان رضوی در هفته آخر آبان ماه امسال نسبت به مدت مشابه در

کد خبر : 3089
تاریخ انتشار : یکشنبه 30 آبان 1400 - 5:17

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: مصرف گاز در هفته آخر آبان ماه امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۱۱ درصد افزایش یافته است.

 

به گزارش موج خراسان، حسن افتخاری مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: مصرف گاز در خراسان رضوی در هفته آخر آبان ماه امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۱۱ درصد افزایش یافت و از ۲۲ تا ۲۸ آبان  بالغ بر ۳۴۶ میلیون مترمکعب گاز طبیعی در این استان مصرف شد که این رقم در مدت مشابه سال قبل ۳۱۳ میلیون مترمکعب بود.

او با بیان اینکه از مجموع گاز طبیعی مصرف شده در هفته آخر آبان ماه امسال ۲۹۸ میلیون مترمکعب معادل ۸۶ درصد مربوط به بخش خانگی و عمومی بوده است، افزود: این رقم در مدت مشابه سال قبل ۷۸ درصد بوده است.
مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی ادامه داد: با توجه به کاهش محسوس دمای هوا در هفته گذشته بیشترین میزان مصرف گازطبیعی استان در هفته آخر آبان ماه امسال و مربوط به ۲۷ آبان ماه با ثبت ۵۶ میلیون مترمکعب در روز بود که این میزان مصرف روزانه از ابتدای سالجاری تاکنون بی سابقه بوده است.
افتخاری مصرف بهینه و درست گازطبیعی در بخش خانگی را کمک به اشتغال و حفظ زنجیره تولید استان دانست و بیان کرد: صرفه‌جویی در مصرف گاز با راهکار‌های ساده همانند استفاده از پوشش گرم زمستانی در منزل، توجه به برچسب انرژی، عدم استفاده از شومینه به دلیل راندمان و ایمنی اندک، نصب پرده بر روی پنچره‌ها و در ورودی، خاموش کردن وسایل گرمایشی اتاق‌های بدون استفاده، نصب درزگیر در پنجره‌ها و درها، عایق‌کاری لوله‌های آب گرم موتورخانه مرکزی و بستن خروجی کانال‌های کولر در زمستان میسر است.

برچسب ها :

ناموجود