افزایش ۱۵درصدی ظرفیت مخازن آب شرب مشهد تا سال۱۴۰۱

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد گفت: افزایش ۱۵ درصدی ظرفیت مخازن آب شرب مشهد تا سال ۱۴۰۱ با بهره برداری از چهار مخزن ذخیره با ظرفیت ۱۱۰هزار مترمکعب در حال ساخت محقق خواهد شد.   به گزارش موج خراسان،حسین اسماعیلیان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد با اشاره به  افزایش ۱۵ درصدی ظرفیت مخازن

کد خبر : 3085
تاریخ انتشار : یکشنبه 30 آبان 1400 - 5:15

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد گفت: افزایش ۱۵ درصدی ظرفیت مخازن آب شرب مشهد تا سال ۱۴۰۱ با بهره برداری از چهار مخزن ذخیره با ظرفیت ۱۱۰هزار مترمکعب در حال ساخت محقق خواهد شد.

 

به گزارش موج خراسان،حسین اسماعیلیان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد با اشاره به  افزایش ۱۵ درصدی ظرفیت مخازن آب شرب مشهد تا سال ۱۴۰۱  و با بهره برداری از چهار مخزن ذخیره با ظرفیت ۱۱۰هزار مترمکعب در حال ساخت،گفت: با توجه به اینکه مشهد دومین کلانشهر جمعیتی کشور است و علاوه بر ۳ونیم میلیون جمعیت ثابت سالانه میزبان میلیون‌ها زائر است، تامین آب این کلانشهر از حساسیت بسیاری برخوردار است.

او با اشاره به طرح تامین آب شرب نبی اکرم افزود: این طرح از چند سال گذشته با هدف کمک به پایداری تامین آب کلانشهر مشهد در دست اقدام است که شامل اجرای خطوط جمع آوری حدود دویست حلقه چاه‌های داخل مشهد است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد ادامه داد: هدف از اجرای این طرح افزایش ظرفیت تامین آب مشهد به حدود ۱۵۰۰لیتر بر ثانیه و یکسان سازی کیفیت آب در نقاط مختلف کلانشهر مشهد است و بخش دیگر این طرح شامل ساخت ۱۲۰کیلومتر شبکه جمع آوری خطوط در داخل شهر مشهد است که شرایط سخت اجرایی به دلیل وجود مشکلات ترافیکی به همراه دارد که البته تا کنون حدود ۷۸کیلومتر از آن اجرا و اتمام این طرح در سال۱۴۰۱ برنامه ریزی شده است.

اسماعیلیان ضمن اشاره به اعتبار حدود ۱۱۰۰میلیارد ریال که تا کنون هزینه شده است در خصوص اعتبار پیش بینی شده برای ادامه طرح بیان کرد: اعتباری که در ادامه این طرح صرف خواهد شد حدود ۱۷۰۰میلیارد ریال است.

برچسب ها :

ناموجود