۱۶۰هزار تبعه خارجی در خراسان رضوی واکسن کرونا دریافت کردند

مدیر کل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری خراسان رضوی گفت: بیش از ۱۶۰ هزار تبعه خارجی علیه کرونا در خراسان رضوی واکسینه شدند. به گزارش موج خراسان، محمد تقی هاشمی مدیر کل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری خراسان رضوی گفت: تا ۱۶ آبان ماه برای ۱۶۶ هزار و ۱۰۰ نفر از اتباع شامل اتباع دارای کارت آمایش و اتباع غیرمجاز

کد خبر : 3060
تاریخ انتشار : سه شنبه 18 آبان 1400 - 8:44

مدیر کل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری خراسان رضوی گفت: بیش از ۱۶۰ هزار تبعه خارجی علیه کرونا در خراسان رضوی واکسینه شدند.

به گزارش موج خراسان، محمد تقی هاشمی مدیر کل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری خراسان رضوی گفت: تا ۱۶ آبان ماه برای ۱۶۶ هزار و ۱۰۰ نفر از اتباع شامل اتباع دارای کارت آمایش و اتباع غیرمجاز در استان دز اول واکسن کرونا تزریق شده است.

او افزود: در مجموع ۷۴ هزار نفر از اتباع نیز دز دوم واکسن را دریافت کرده اند. اتفاق خوبی از سوی تهران ابلاغ شد و به دنبال آن استان ما پیشتاز در اجرای آن است، موضوع ارائه برگه معرفی برای تزریق واکسن برای اتباعی است که به صورت غیرمجاز در استان ساکن اند.

همه اتباع غیرمجاز هم برای واکسیناسیون مجاز هستند

مدیر کل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: بر این اساس و برای حفظ سلامت عمومی شهروندان، همه اتباع غیرمجاز هم می‌توانند با مراجعه به دفتر‌های این اداره کل برای دریافت معرفی نامه تزریق واکسن در مراکز بهداشتی اقدام کنند.

هاشمی بیان کرد: نامه‌هایی که از سوی دفتر‌های خدمات و اشتغال اداره کل اتباع به اتباع ارائه می‌شود صرفا برای تزریق واکسن است و برگه هویتی برای این افراد محسوب نمی‌شود و داشتن این برگه حضور این افراد را قانونی نخواهد کرد.

او تصریح کرد: این اتباع بدون مجوز وارد کشور و استان شده اند در هر حال باید به کشور خود برگردند و مراحل قانونی کار خود را دنبال کنند.

آخر آبان، آخرین فرصت تمدید کارت آمایش

مدیر کل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری خراسان رضوی تاکید کرد: اتباع خارجی تا آخر این ماه برای تمدید کارت آمایش خود فرصت دارند و چنانچه در این مدت برای تمدید مراجعه نکنند در آینده برای گرفتن خدمات در شهر با مشکل مواجه می‌شوند.

هاشمی اظهار کرد: از مجموع اتباع خارجی مستقر در استان ۹۶ درصد در مشهد ساکن هستند؛ بنابراین اتباع باید هر چه سریع‌تر برای تمدید کارت آمایش مرحله شانزدهم خود مراجعه کنند تا با پرداخت هزینه مصوب حضور قانونی خود را تمدید کنند.

افزایش اتباع غیرقانونی در خراسان رضوی

او در پاسخ به این پرسش که آیا اتفاقات اخیر در افغانستان آمار اتباع غیرمجاز را در استان افزایش داده است یا خیر؟ افزود: متأسفانه پاسخ مثبت است و به تعداد اتباع غیرمجاز در استان اضافه شده است.

مدیر کل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: برخی از این اتباع افغانستانی مثلا در تیر و مرداد با ویزای توریستی وارد استان و مشهد شدند، اما بعد از اتفاقات کشورشان برنگشتند. این افراد به صورت قانونی و با ویزای توریستی به صورت یک ماهه وارد شدند، اما با اتمام مهلت ویزا برای تمدید روادید خود اقدام نکردند و تمایل به برگشت ندارند.

برچسب ها :

ناموجود