افزایش رصد و پایش بازار کالاهای اساسی در خراسان رضوی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی گفت: با دستور استاندار، رصد و پایش زنجیره تامین تا توزیع کالا‌های اساسی در بازار استان، به منظور به حداقل رساندن مشکلات و جلوگیری از بروز هرگونه التهاب، شدت می‌گیرد. به گزارش موج خراسان، مرتضی اشرفی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی در نشست کارگروه تنظیم بازار

کد خبر : 3054
تاریخ انتشار : سه شنبه 18 آبان 1400 - 8:39

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی گفت: با دستور استاندار، رصد و پایش زنجیره تامین تا توزیع کالا‌های اساسی در بازار استان، به منظور به حداقل رساندن مشکلات و جلوگیری از بروز هرگونه التهاب، شدت می‌گیرد.

به گزارش موج خراسان، مرتضی اشرفی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی در نشست کارگروه تنظیم بازار خراسان رضوی با تاکید بر برگزاری هفتگی نشست‌های این کارگروه در مرکز استان و شهرستانها، گفت: از این پس حداقل ۲ نشست توسط کمیته کارشناسی سازمان صنعت، معدن و تجارت و یک نشست کمیته کارشناسی سازمان جهاد کشاورزی در طول هفته برگزار می‌شود و گزارش رصد و پایش وضعیت ۱۰ قلم از کالا‌های اساسی تهیه و بررسی و برای اخذ نتیجه نهایی به نشست کارگروه تنظیم بازار ارایه می‌شود.

او افزود: استاندار در جمع اعضای هیئت رئیسه اتاق اصناف مشهد تاکید کرد که قرارگاه‌هایی در این اتاق توسط اتحادیه‌های دستاندرکار حوزه کالا‌های اساسی تشکیل شود که مقرر است پیشنهاد‌ها در این زمینه توسط رئیس اتاق اصناف به نشست بعدی کارگروه تنظیم بازار خراسان رضوی ارائه شده تا در این خصوص تصمیم نهایی گرفته شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی ادامه داد: در خصوص تامین ذخایر کالا‌های اساسی و برنامه ریزی برای آن تا پایان سال لازم است دستگاه‌های اجرایی مرتبط شامل شرکت پشتیبانی امور دام، اداره کل غله، سازمان جهاد کشاورزی و سازمان صمت نسبت به برنامه ریزی و رصد هفتگی ذخایر کالا‌های اساسی تا پایان سال اقدام کنند و برنامه‌های پیشنهادی خود را به کارگروه تنظیم بازار استان ارائه کنند.

اشرفی وضعیت ذخایر گندم و سایر کالا‌های اساسی خراسان رضوی را مطلوب دانست و بیان کرد: لازم است اداره کل غله خراسان رضوی نسبت به برنامه ریزی برای تامین گندم استان تا پایان سال اقدام کند، همچنین برای میوه شب عید، سازمان جهاد کشاورزی باید برنامه ریزی لازم را انجام داده و نتیجه را به جلسات بعدی کارگروه تنظیم بازار استان گزارش دهد.

او در خصوص چهار پیشنهاد مطرح شده توسط سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی در خصوص ساماندهی شبکه تامین و توزیع مرغ تصریح کرد: به منظور تصمیم گیری نهایی در مورد انتخاب روش صحیح، لازم است نشست کمیته کارشناسی سازمان جهاد کشاورزی با حضور تشکل‌های مرتبط برگزار و تصمیم نهایی برای انتخاب یکی از چهار روش مزبور در نشست بعدی کارگروه تنظیم بازار اتخاذ شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: به زودی قرارگاه امنیت غذایی با تصدی گری سازمان جهاد کشاورزی در خراسان رضوی تشکیل می‌شود که این موضوع و تحقق آن باید به صورت دقیق از سوی سازمان مزبور مورد پیگیری قرار گیرد.

اشرفی در خصوص قیمت لبنیات و مشخص نشدن قیمت مصوب برخی اقلام آن از سوی مرکز کشور اظهار کرد: لازم است سازمان جهاد کشاورزی آخرین وضعیت تامین، توزیع و قیمت لبنیات را مورد بررسی قرار داده و به نشست بعدی کارگروه تنظیم بازار ارایه دهد.

برچسب ها :

ناموجود