وزارت خارجه اسامی مقامات اروپایی مرتبط با تحریم و گروه‌های تروریستی را به مجلس بدهد

کمیسیون امنیت ملی مجلس در بیانیه‌ای ضمن محکومیت قطعنامه پارلمان اروپا علیه ایران، وزارت خارجه را موظف کرد تا فهرستی از اسامی مقامات اروپایی مرتبط با تحریم‌ها و همکاری با گروه‌های تروریستی را در اختیار مجلس قرار دهد. به گزارش موج خراسان، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای ضمن محکومیت

کد خبر : 1543
تاریخ انتشار : شنبه 29 آذر 1399 - 4:19

کمیسیون امنیت ملی مجلس در بیانیه‌ای ضمن محکومیت قطعنامه پارلمان اروپا علیه ایران، وزارت خارجه را موظف کرد تا فهرستی از اسامی مقامات اروپایی مرتبط با تحریم‌ها و همکاری با گروه‌های تروریستی را در اختیار مجلس قرار دهد.

به گزارش موج خراسان، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای ضمن محکومیت قطعنامه پارلمان اروپا مبنی بر اعمال تحریم علیه مقامات جمهوری اسلامی ایران به ادعای نقض حقوق بشر، مداخله کمیته روابط خارجی پارلمان انگلیس در امور داخلی کشورمان و توصیه‌های سخیف آن کمیته علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و موضع ضد حقوق بشری دولت فرانسه در حمایت از یک مجرم را محکوم کرد.

متن بیانیه کمیسیون امنیت ملی مجلس به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ضمن محکومیت شدید مداخله پارلمان اروپا در امور داخلی ایران و صدور قطعنامه مضحک اعمال تحریم علیه مقامات جمهوری اسلامی ایران به ادعای نقض حقوق بشر، و محکومیت قوی مداخله کمیته روابط خارجی پارلمان انگلیس در امور داخلی کشورمان و توصیه‌های سخیف آن کمیته علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، همچنین محکومیت موضع ضد حقوق بشری دولت فرانسه در حمایت از یک مجرم، اعلام می‌دارد:

۱- پارلمان اروپا که امروز در مخالفت با اعدام و حمایت از مجرمان علیه امنیت ملی کشورمان، قطعنامه صادر می‌کند، همان نهادی است که در مقابل ترور ناجوانمردانه دانشمندان بی گناه ایران نفس بر نیاورده و بلکه بر عکس همیشه حامی، پشتیبان و پناهگاه تروریست‌ها اعم از منافقین تا گروه‌های تجزیه طلب بوده و رهبران گروه‌های تروریستی را در محل این پارلمان میزبانی می‌کند.

۲- در حالیکه مقامات رژیم تروریست و جنایتکار اسرائیل به انجام ترور‌ها در ایران اقرار کرده اند، مقامات و نمایندگان پارلمان اروپایی یا بخاطر سرسپردگی یا ترس از صهیونیست‌ها هرگز جرات انتقاد از آن جنایتکاران را نداشته اند.

۳- هرگاه نمایندگان پارلمان اروپایی توانستند حمایت‌های بی شرمانه کشور‌های غربی از صهیونیست‌ها و تروریست‌ها و دیکتاتور‌های آدم کش را کنار نهاده و واقعیات را آنگونه که هست بیان کنند آنگاه افکار عمومی دنیا می‌تواند به حرف آن‌ها گوش دهد. تردیدی نیست که غربی‌ها با سوابق منفی و تاریکی که در حمایت از تروریست‌ها و دیکتاتور‌ها و جنگ طلب‌ها و آدم کش‌ها دارند، هرگز شایسته انتقاد از عملکرد ایران نیستند.

– سال‌ها کشتار و جنایت در سوریه، عراق و یمن بدست تروریست‌های دست ساخته امریکا و برخی کشور‌های اروپایی و حکام جنایتکار همپیمان آن‌ها صورت گرفت که صده‌ها هزار انسان بی گناه به فجیعترین شکل قتل عام شدند، اما پارلمان اروپا و مدعیان دروغین حقوق بشر نه تنها این جنایت‌ها را محکوم نکردند بلکه همه گونه مساعدت و کمک را در اختیار تروریست‌های دولتی و غیردولتی قرار دادند که این موضع جنایتکارانه از ذهن ملت‌های منطقه و از تاریخ محو نخواهد شد و مقامات کشور‌های اروپایی که عامل و آمر به این جنایت‌ها بوده اند باید در دادگاه محاکمه شوند.

۵- کمیته روابط خارجی پارلمان انگلیس در نهایت بی شرمی توصیه نامه علیه جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به دولتش میدهد این در حالی است که سابقه تجاوزات و گردنکشی‌های استعمار بریتانیا در جهان و جنایت‌های ضدبشری این کشور در ایران و بسیاری از کشور‌های منطقه فهرستی طولانی دارد و شر و فساد و نکبت این کشور همچنان دامن ملت‌های منطقه را رها نکرده است.

۶- دولت فرانسه که مدعی حقوق بشر است، اما رد پای جنایتش از شمال آفریقا تا غرب آسیا و تا باب المندب نمایان است و به مأمن خطرناکترین تروریست‌ها از جمله منافقین تبدیل شده است، فضولی را متوقف کرده و به جای مخالفت با اعدام یک مجرم که در پاریس تحت حفاظت سرویس فرانسه بوده، اظهارات ضدحقوق بشری مکرون در حمایت از تصاویر موهن علیه پیامبر اسلام (ص) که موجی از خشم در میان مسلمانان کشور‌های جهان بر انگیخت را پاسخ دهد. در حالی که هیچ یک از اسناد حقوق بشر حق اهانت به ادیان الهی به بهانه آزادی بیان را تجویز نکرده است.

۷- کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ضمن محکومیت این اقدام پارلمان اروپا و کمیته روابط خارجی پارلمان انگلیس و دولت فرانسه، وزارت امور خارجه را موظف می‌کند با هدف اقدام متقابل، فهرست اسامی مقامات اروپایی که:

الف- با اعمال تحریم‌های ظالمانه بویژه در زمینه دارو مرتکب جنایت ضدبشری علیه ملت ایران شده اند.

ب- مقامات اروپایی که از گروه‌های تروریستی، منافقین و تجزیه طلب‌ها حمایت بعمل آورده اند.

ج- قضات اروپایی که علیه شهروندان بیگناه ایرانی قرار محکومیت و حبس صادر کرده اند را جهت تهیه طرح اعمال تحریم همه جانبه، در اختیار مجلس شورای اسلامی قرار دهد.»

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.