بارش برف در خراسان رضوی

از امروز تا دوشنبه با توجه به سکون نسبی جو و پایداری هوا غلظت آلاینده‌های جوی در کلان شهر‌ها و شهر‌های صنعتی به ویژه تهران، اراک، کرج و اصفهان پیش‌بینی می‌شود. به گزارش موج خراسان،بر اساس تحلیل نقشه‌های هواشناسی از امروز تا دوشنبه با توجه به پایداری سکون نسبی هوا در اکثر نقاط کشور انتظار

کد خبر : 1464
تاریخ انتشار : شنبه 22 آذر 1399 - 4:42

از امروز تا دوشنبه با توجه به سکون نسبی جو و پایداری هوا غلظت آلاینده‌های جوی در کلان شهر‌ها و شهر‌های صنعتی به ویژه تهران، اراک، کرج و اصفهان پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش موج خراسان،بر اساس تحلیل نقشه‌های هواشناسی از امروز تا دوشنبه با توجه به پایداری سکون نسبی هوا در اکثر نقاط کشور انتظار می‌رود بر غلظت آلاینده‌های جوی در کلان شهر‌ها و شهر‌ها صنعتی به ویژه تهران، اراک، اصفهان و البرز افزوده شود.

امروز در خراسان رضوی و برخی نقاط خراسان شمالی بارش برف، مه آلودگی و در گیلان بارش پراکنده باران پیش‌بینی می‌شود.آسمان‌تهران امروز صاف تا کمی ابری پیش‌بینی می‌شود.

یکشنبه جوی آرام در بیشتر مناطق کشور حاکم است.دوشنبه برخی نقاط آذربایجان‌های غربی و شرقی بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

سه شنبه با ورود سامانه بارشی از سمت غرب شاهد بارش برف و باران در غرب، شمال غرب و شمال کشور خواهیم بود. چهارشنبه بارش‌ها نیمه غربی کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد که بارش در جنوب غرب و جنوب کشور به شکل رگبار و رعد و برق گاهی همراه با وزش باد شدید موقت خواهد بود.

از امروز تا دوشنبه هوای سرد در شمال شرق کشور ماندگار خواهد بود و در سایر نقاط کشور روند کند افزایش دما رخ خواهد داد.

از سه شنبه دمای هوا در شمال شرق کشور افزایش خواهد یافت. امروز غرب دریای خزر و دوشنبه دریای عمان، تنگه هرمز و شرق خلیج فارس مواج خواهد بود.